ניהול כספים בחברות סטארט-אפ

מאות ואלפי חברות סטארט-אפ ברחבי העולם קמות ונסגרות מידי שנה. לצערנו, הסיבה שבגללה, בחלק גדול מהמקרים, חברת סטארט אפ נועלת את שעריה, היא ניהול קלוקל של כספי החברה וחוסר ניסיון בניהול תקציבי החברה בטווח הארוך והקצר.

ניהול כספים נבון בחברות סטארט-אפ, הוא למעשה זה שיוצר את ההבדל באורך החיים של החברה, ומגביר את סיכויי החברה לצלוח את שלב המו"פ בדרך לאקזיט.

אחד מהשלבים הראשונים במחזור החיים של חברת סטארט-אפ הוא כמובן גיוס ההון הראשוני שמאפשר לחברה אורך חיים לצורך התקדמות או השלמה של תהליך המו"פ. חברת משמר פיננסיים מלווה חברות סטארט-אפ החל משלבי הגיוס והראשוניים שלהן, דרך ניהול הכספים השוטף ועד לטיפול המושכל בכספי הגיוס וההשקעה.

חברות סטארט-אפ רבות לא מצליחות לנהל את ההון הזה לאורך זמן בשל היעדרו של ניסיון פיננסי וניהולי. במקרים רבים קברניטי החברה אינם מכירים את התנאים, ההגבלות וההטבות החלים על חברות מסוג זה, כמו למשל העובדה שהכספים המשמשים לצורכי מו"פ מחויבים במס חלקי בלבד למס הכנסה. רישום נכון של הוצאות הפיתוח יקטינו את החבות במס.

התקשרות עם חברתנו תבטיח קבלת שירות ועבודה מקצועיים העומדים בסטנדרטים ובנהלים כפי שנדרשים בדרך כלל על ידי המשקיעים הפוטנציאלים.

משוכה נוספת עבור חברות סטארט-אפ, היא בניית תכנית עסקית אופרטיבית וניהול תקציב מחושב וריאלי, המביא בחשבון את כל ההוצאות החלות על החברה. כאשר החברה מתנהלת על פי תכנית תקציבית שאינה מדויקת, התפיסה שלה באשר לאורך החיים שנותר לחברה – שגוי.

ניסיונה של משמר פיננסיים בעבודה עם חברות סטארט-אפ ועם מבנה הפעילות המאפיין אותן, מאפשר לחברות איתן אנו עובדים, להתנהל על פי תקציב מדויק וריאלי, המשקף את מצבה האמיתי של החברה. אנו נבנה עבורכם תקציב אופרטיבי ומציאותי, שיסייע לכם להתנהל בצורה מבוקרת עם הכספים שעומדים לרשות החברה. התקציב שנבנה יכלול את הוצאות החברה המדויקות, אל מול ההכנסות שלה, ואף יביא בחשבון את ההוצאות הכרוכות בסגירה או במכירת החברה.

חברתנו שימשה ועודנה משמשת ככוח עזר מקצועי משלים למשרדי רואי חשבון BIG 4 וכ"קבלן ביצוע" לצורך מתן שירותי חשבות והנהלת חשבונות, לחברות סטארט-אפ בתחילת דרכן. אנו מודעים לעובדה כי לעיתים למייסדי המיזם אין זכות בחירה בכל הנוגע למשרד או בחירת חברה המספקת שירותי הנהלת חשבונות. יחד עם זאת אין טעם להקדים את המאוחר ולפנות לקבלת שירות יקר מידי, אלא דווקא לקבל סיוע מקצועי ואיכותי במיקור חוץ.

משמר פיננסיים מספקת שירותי ניהול כספים עבור חברות סטארט-אפ ומסייעת בהובלה להצלחתן. בין השירותים אותם אנו מספקים לחברות אלה – ניהול כספים חיצוני הכולל בניית תקציבים,  ניהול מעקב אחר התפתחות הפרויקט, ניהול משכורות, תשלומים לספקים ועוד. אנו מקפידים על קיום פגישות תקופתיות ושיקוף מצב החברה לשותפים.

ניהול מחושב, ארוך טווח וחוזה פני עתיד, יבטיח שלא תופתעו בהמשך הדרך ושהתקציב שלכם ינוהל כהלכה. כך תוכלו לקבוע יעדים ומטרות ריאליים לגיוס כספים נוסף, למכירה או לביצוע כל החלטה אחרת הקשורה בעתיד החברה.

מה הופך רעיון לעסק?

כיצד צריך לפעול? ולא פחות חשוב, לעיתים צריך לדעת כיצד לא לפעול, על מנת שרעיון יהפוך לעסק מצליח.

משמר פיננסים מביאה לכם את המדריך הראשון בסדרה:

10 טעויות נפוצות בפתיחת עסק וכיצד ניתן להימנע מהן.